Nakupování
Malé černé kuličky

Ačkoliv borůvky jsou přes letní sezónu velmi dostupné, tak ne každý propadá panice častého sběru do kýblů a následného prodeje. Někdo si udělá menší zásobu na zimní období a pokochá se sladkostmi, které se z nich dají uvařit nebo upéct. Nicméně se jim nedá upřít to, že patří mezi velmi zdravé ovoce a také asi nejlahodnější. Ačkoliv pusa, která zůstane modrá, tak nás vždycky prozradí, kdo tajně ujídal. Je to hotová spíž vitamínů, stopových prvků, tříslovin i antioxidantů. Dokonce si vysloužily přezdívku modré zdraví. Není ani divu, když statečně bojují proti nemocem.

borůvky sběr

Borůvky zpomalují stárnutí organismu

Jejich cenné plody pomáhají zejména na vysoký krevní tlak a tím snižují riziko srdečních, ale i cévních onemocnění. Dokonce pomáhají i při hubnutí, což ocení ti, kteří bojují s nadbytečnými kilogramy. Pokud se rozhodnou zrovna pro boj s nadváhou v době, kdy není jejich sezóna, tak to rozhodně nevadí, protože v dnešní době není problém si zakoupit například sušené borůvky https://www.nakliceno.cz/lyofilizovane-boruvky/, které jsou v podstatě velmi chutnou pochoutkou a mají zachovány všechny důležité prvky, které bychom našli u čerstvých plodů. To je jen díky technologickému zpracování, které je takto nejšetrnější. Dále jsou ideální v boji proti cholesterolu a známí zabijáci bakterií. To je jen pouhý malý výčet jejich působení.

borůvky

První pomoc na žaludek

Kdo má nějaké problémy s trávením, spíše rovnou se zvracením nebo průjmem, tak rozhodně by neměl váhat a sáhnout po sušených borůvkách. Látky, které jsou v plodech obsaženy, tak se dostanou hravě do těla a tady budou působit protizánětlivě. Navíc zadržují vodu v těle, takže vlastně pomohou i v tom, že se tělo tak snadno nebude dehydratovat. Což je další plus. Samozřejmě si plody můžeme klasicky nasušit, ale pokud budou sušené mrazem, poté jsou ideální svačinkou na chroupání. Navíc skutečně zdravou a to vhodnou i pro diabetiky.

About the author

Related Post